Ma már nem működik az a módszer, hogy szimplán hírlevélre iratkoztatod fel az embereket!

Nagyon sok oldalon találkozhattál már te is azzal, hogy iratkozz fel a hírlevelünkre. És utánna nem kaptál értékes információkat, hanem csak unalmas híreket vagy csak egy-egy email volt érdekes, de a többi érdektelen volt. Én számtalan ilyen hírlevéllel találkoztam, és tudom, hogy nagyon sokan mások is és pont ezek az emailek miatt, nem működik már ez a módszer, hogy iratkozz fel a hírlevelünkre.


Oké de akkor mit tegyél?

Ne csak kérd az email címet. Adj valamit cserébe érte. Ezt nevezzük csalinak, mert egy kis trükkel szerezzük meg az érdeklődők email címét. Az email címért cserébe adj egy ingyen letölthető pdf-et, egy rövid videót, egy ajándék kupont, valami olyasmit ami érték a látogatódnak. Ha az a valami (pdf, videó, kupon) érdekes számomra, kíváncsi vagyok rá, akkor megadom az email címem “fizetek” az email címemmel azért a dologért, De egy hírlevél ami lehet, hogy unalmas (mert a legtöbb hírlevél most már unalmas aki ezt írja ki, hogy iratkozz fel a hírlevelünkre) arra nem iratkozok fel.


Tehát, ha a csali, amit a feliratkozásért cserébe adsz, nem elég izgalmas, akkor ne számíts rózsás eredményekre.

Egy ügyes vállalkozó nem próbálja azonnal eladni a termékét egy vadidegen látogatónak, hanem megpróbálja a látogatónak a bizalmát megszerezni. És a bizalom megszerzésére, használjuk a social media csatornákat, weboldalt, blogot, és az email hírlevelet.
Az ingyenes anyagoddal, csaliddal is bizalmat építesz az érdeklődőidnek. A letölthető csali célja az, hogy tanítsa az érdeklődőt, és megismertesse őt a vállalkozásoddal.
Egy sikeres hírlevél képes annyira bizalmi kapcsolatot kiépíteni, közted és a látogató között, hogy egy következő lépésben már jóval nagyobb eséllyel fog vásárolni tőled.


Miből érdemes csalit készíteni?

Úgy tudod eldönteni, hogy miből érdemes csalit készítened, ha magad elé képzeled a potenciális ügyfeledet, és végigveszed, hogy milyen információkra van szüksége ami eljut a vásárlói döntéshez. aki még nem is tudja, hogy a te terméked a megoldás a problémájára, de azt tudja, hogy van valamilyen fájdalma, vágya, amit be szeretne teljesíteni. Neki mit mondanál, hogyan tanítanád, hogy eljusson a termékedig?

1. csali ötlet! csekklista

A sablonhoz hasonlóan azt üzeni, hogy lényegretörő, könnyű vele haladni, és azonnali sikerérzetet ígér. Úgy képzeld el a csekklistát, mint egy klasszikus felsorolást, melynek egyes pontjai előtt üres négyzetek vannak, és ki tudod pipálni őket, ha már foglalkoztál velük.
Pl: 20 lépéses csekklista, hogy mit ellenőrizz mielőtt táplálék kiegészítőt választanál.
10 lépéses csekklista, hogyan készülj fel a nyelv vizsgára.


2. Esettanulmány

Az esettanulmány akkor jön igazán jól, ha bizalmatlanok még irányodba az emberek, nincs elég ütős online megjelenésed, vagy olyan piacra dolgozol, ahol szükséges valahogyan láttatni a végeredményt, hogy jobban bízzanak benned.
Az esettanulmányod egy ügyfeled sikersztorijáról szóljon.
Az esettanulmányok azért teljesítenek jól, mert egyszerre lelkesítenek, egyszerre tanítanak, és egyszerre mutatnak rá arra, hogy mennyire jó a terméked, vagy szolgáltatásod.
.

3. Adj letölthető sablont

Egy sablon azonnal használható, gyors eredmény érhető el vele, azonnal megoldást nyújt a problémákra. Egy recept szabásminta, színező, egy excel fájl, vagy egy prezentációs sablon, mind jó szolgálatot tehet. Gondolkozz el, te mi az, amit oda tudsz adni sablonizáltan, szinte készen a potenciális ügyfelednek!


4. Tanulmányok

A tanulmány értéke az, hogy feldolgozol valamit, amit már nem kell megtennie annak, aki ezt letölti. Mi az amire leginkább kíváncsiak a potenciális vásárlóid?
Tudni akarja milyen lehetőségei vannak, alacsonyabb fogyasztásal kapcsolatban benzines autóknál? Tudni akarják, hogy milyen rejtett költségei vannak egyes lakás hiteleknek? adj nekik egy tanulmányt, ami megadja nekik a részletes választ!


5. Email videó sorozat

Az email videó sorozat remek eszközök lehetnek, ha valami „töményebbel” akarod megszólítani a közönséget. Egy 5-7 részből álló 5-15 perces videó sorozatra szakmáról fontos információkat, szakma bemutatását, szakma tanitását felveheted és ez nagyon hasznos érték lehet a látogatóidnak.


6. Tesztek

Szeretjük azokat a teszteket, ahol a kérdések megválaszolása után, valamilyen új információt kapunk meg magukról. Így ez is egy remek csali ötlet. Ezeknél a csaliknál csak arra érdemes fokozottan figyelni, hogy valóban izgalmasak legyenek, valóban értékes legyen az eredmény.
A tesztek sok olyan érdeklődőt bevonzhat akik, nem lesznek ideális vásárlóid. A teszteket több személyt érdekelhet mint a többi csali, de ettől még nem biztos, hogy több vásárlód is lesz mintha másik csali ötletet használnál. De ajánlott, több csali ötletet kipróbálni, mert nem tudhatod, hogy a te iparágadban melyik működik a legjobban. Érdemes havonta tesztelni egy új csali ötletet, addig amíg nem vagy elégedett a hirdetés eredményével.


7. Árajánlat, online katalógus

Ha olyan piacon dolgozol, ahol szokás árajánlatot, katalógust kínálni az ügyfélnek, akkor egy jó módszer lehet email címek gyűjtésére, ha emailben küldöd ki ezeket az anyagokat.


8. Élő videó webinar

Ma már számos eszközöd van arra, hogy élő videókat, zárt videós prezentációkat, azaz webinarokat tarts. Létre tudsz hozni egy zárt Facebook csoportot, ahová meghívod a feliratkozókat, és itt tartasz nekik egy exluzív élő adást. Az élő videós előadások azért tudnak remek csaliként működni, mert az élő jelenlét hozzáadott értékkel bír, így jobban felnéznek rá az emberek. Másrészt, aki regisztrál és megjelenik, azt te is nagyobb erővel tudod meggyőzni a vásárlásról, hiszen élőben tudsz válaszolni a kérdéseire, kifogásaira.


Ha van egy csalid, ami már kiégett

Elunták az emberek a csalid, akkor csapj hozzá valamilyen releváns “bónusz csalit” és indítsd el újra! A meglévő csalidhoz rakj hozzá egy másikat pl: egy esettanulmány mellé adsz egy csekklistát.
Ha nem teljesít elég jól a csalid, akkor szintén egészítsd ki valamilyen bónusz, digitális anyaggal!

Hasonló témájú blog cikkek